English
 


חדשות
יוני 2013

המשרד ליווה את פרויקט הקמת התערוכה היהודית החדשה באגף א-27 במוזיאון אושוויץ-בירקנאו בעיר אושוויץ, פולין.

 

פרויקט זה הובל על ידי יד ושם, בשם מדינת ישראל. הפרויקט כלל, בשלב הראשון, שחזור ושימור של האגף, ולאחר מכן יצירת התערוכה החדשה והתקנתה במקום. המשרד סיפק את הליווי המשפטי לתהליך כולו, ובכלל זה ניהול המשאים ומתנים, המכרזים וההתקשרויות החוזיות עם הגורמים המקומיים והבינלאומיים השונים הנוגעים בדבר.

 

המשרד מחשיב פרויקט זה כבעל חשיבות לאומית רבה, ומתגאה במעורבותו בפרויקט גדול, משמעותי, ייחודי והיסטורי זה. טקס הפתיחה של התערוכה החדשה במוזיאון התקיים ביום חמישי, 13 ביוני 2013, בנוכחות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שרים ומכובדים נוספים מהארץ ומהעולם.

 

2013

בדירוג של משרדי עורכי הדין בישראל לפי רמת איכותם המקצועית, דירוג שנערך ע"י חברת BDI לשנת 2013, משרדנו מדורג בראש הרשימה (רמת איכות 1- "משרד מוביל בולט") בשני תחומים-   תחום כינוסים ופירוקים ותחום התקשורת .

בנוסף, משרדנו מדורג כ "משרד מוערך" (רמת איכות 3) ב- 5 תחומים נוספים- נדל"ן, דיני עבודה, קנין רוחני, מיזוגים ורכישות וליטיגציה מסחרית.

2013

במסגרת תפקידו של עו"ד י. מלכו כמנהל המיוחד של חברות חפציבה שבהליכי חדלות פירעון, הוגש הליך לביטול שעבוד צף שנרשם על כל נכסי חברת חפציבה דיור ואחזקות בע"מ (בפירוק) לטובת חברת אלקטרה, אשר מבטיח – לטענת חברת אלקטרה - חוב המסתכם בלמעלה מ- 125 מליון ₪, או למצער סך של 30 מיליון ₪ מחוב זה. בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופט י. צבן) קיבל את טענות המנהל המיוחד וקבע כי השעבוד בטל לנוכח הוראת סעיף 359 לפקודת החברות.

 

במסגרת תפקידו של עו"ד י. מלכו כמנהל המיוחד של חברות חפציבה שבהליכי חדלות פירעון, הגיש המנהל המיוחד לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעות בשם חפציבה חופים בע"מ (בפירוק) וחפציבה ג'רוזלם גולד בע"מ (בפירוק) כנגד בנקים שונים, נושאי משרה ומבטחם (ביטוח אחריות נושאי משרה), רואי החשבון בטענה שבגין מחדליהם ו/או מעשיהם הם אחראים לנזק שנגרם לחברות אלה בשל כך שבהוראת בועז יונה הוצאו מחברות אלה לפני הקריסה לא כדין כספים בהיקף של עשרות מליוני שקלים. מקורם של הכספים בהנפקות ניירות ערך לציבור. מרבית הכספים הועברו במישרין או בעקיפין לחברות פרטיות שונות מקבוצת חפציבה.

פברואר 2013

ביום 19.2.13 ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון אשר ישב בהרכב של שלושה שופטים, במסגרתו נידונו סוגיית הסעד מן הצדק ומרחב שיקול הדעת הנתון לבית המשפט ביחס לסעד האמור. בית המשפט העליון קבע, כי לבית המשפט שיקול דעת רחב ביציקת תוכן לסעד האמור אשר יאפשר להגיע למגוון רב של פתרונות לשם הגשמת הצדק, ובתוך כך מוסמך בית המשפט ליתן גם "סעד מן הצדק הפוך" זאת על אף שסעד זה אינו מתיישב עם לשונו הכתובה של סעיף 132 לחוק הגנת הדייר, התשל"ב- 1972 ("החוק") הדן בעניין זה.

 

במסגרת פסק הדין נדחתה בקשת רשות ערעור ("הבקשה") על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב (שניתן גם כן בהרכב של שלושה) אשר קבע, כי המבקשים נטשו את דירתם אך התנה את פינויים על ידי המשיבה – בעלת הבית, בתשלום פיצויי על ידה לטובת המבקשים, זאת על פי עתירתה החלופית של המשיבה אשר נטענה על ידי משרדנו.

 

בית המשפט העליון דחה את טענת המבקשים בבקשה לפיה, סעיף 132(א) לחוק הקובע כי: " על אף קיומה של עילת פינוי רשאי בית המשפט לסרב לתת פסק דין של פינוי אם שוכנע שהנסיבות העניין לא יהיה זה צודק לתת", מתיר לבית המשפט שיקול דעת לסרב לפינוי ולהתנות את הפינוי בתנאים שעל הדייר המוגן למלא, אך אין לו שיקול דעת להפיכת היוצרות.

 

בית המשפט העליון קיבל את עמדת המשיבה, אשר יוצגה באמצעות משרדנו, ולפיה   סעיף 132 לחוק מקנה לבית המשפט שיקול דעת רחב ביותר לפעול משיקולי צדק   בהתאם לנסיבות המקרה, כאשר לא ניתן ואף לא ראוי "לכלוא" את המושג צדק בתבנית מוגדרת וקבועה מראש. צודק ויציב- צודק עדיף.   המשיבה הדגישה כי במרוצת השנים נקבעו לכל היותר כללים מנחים לשאלה אי מתי יוענק הסעד מן הצדק אך לא נקבעו מסמרות לא לעניין הנסיבות בהן יוענק הסעד ולא לעניין תוכנו, ולא בכדי שכן אין עסקינן בסעד סטנדרטי אלא אינדוודואלי המתחשב בנסיבות המקרה.  

 

חשיבותו הרבה של פסק הדין היא באישור סמכותו של בית המשפט להעניק "סעד מן הצדק הפוך" אשר ניתן לעיתים על ידי הערכאות הנמוכות אך מבלי שנדון לגופו של עניין על ידי בית המשפט העליון. כמו כן לפסק הדין משמעות חשובה נוספת בכל הנוגע לפרשנות התכליתית. בית המשפט העליון העדיף פרשנות תכליתית על פני פרשנות מילולית פשוטה, ואף הוסיף ואישר כי את תכלית החוק יש לקבוע לאורו של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ותוך מתן משקל   חדש ומוגבר לזכות הקניין הקבועה בו ואשר קיבלה מעמד חוקתי על חוקי. תכלית זו מחייבת לצמצם את ההגנה אותה מעניק החוק לדיירים במטרה לצמצם את הפגיעה בקניינם של בעלי הדירות.

פברואר 2013

בכתבה שפורסמה הבוקר, 27.02.2013, בעיתון "ידיעות אחרונות" , פורסם דירוג של משרדי עורכי הדין בישראל לפי רמת איכותם המקצועית, דירוג שנערך ע"י חברת BDI .

 

משרדנו מדורג כמשרד מוביל בתחום הפירוקים וכן דורגנו לראשונה בתחום של דיני העבודה. הדירוג המלא יתפרסם בקרוב.

2010
המשרד דורג לאחרונה בין המובילים במשק הישראלי על ידי - 
ספטמבר 2010
מדריך Global Law Experts בחר את ד"ר מיכל שור-עופרי בתור המומחית המומלצת בתחום הקניין הרוחני בישראל.
יוני 2010
קראו על גיוס עורכי דין על ידי הפירמה בגלובס.
מאי 2009

עו"ד יצחק מלכו, השותף המנהל של המשרד, נבחר לאחרונה לפרקליט השנה בכתב העת "הפרקליטים" של לשכת עורכי הדין

מאי 2009

לחצו כאן כדי לקרוא את הראיון האישי עם עו"ד יצחק מלכו במדריך ®Martindale-Hubbell.

מאי 2009
לחצו כאן כדי לקרוא את הראיון האישי עם עו"ד אורן פרסקי במדריך ®Martindale-Hubbell.
2009
משרד א.ש. שמרון, י.מלכו, פרסקי ושות' דורג השנה שוב במקום הראשון בקטגוריה של טלקומוניקציה במדריך הבינלאומי Legal 500
2007
"רכישת אמנות-זכויות יוצרים" – לחצו כאן לקרוא את הרצאתו של עו"ד מלכו בארוע שערך המשרד בשיתוף עם פירמת רו"ח קסלמן וקסלמן (PWC) תחת הכותרת "אמנות, אספנות ומה שביניהן - היבטים משפטיים ועסקיים".
 
 

משרדנו בירושלים: 02.6490649 | officejm1@smplaw.co.il    משרדנו בתל אביב: 03.6853685 | officeta1@smplaw.co.il
© 2018 כל הזכויות שמורות א.ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות'.   Disclaimer | Site Map